Cappucino Görünümlü Nescafe

 

Cappucino Görünümlü Nescafe
 

1 kişilik

Malzemeler :

Bir buçuk çay kaşığı Nescafe Classic

Bir tatlı kaşığı şeker

Yarım su bardağı süt

Yarım su bardağı su

 

Hazırlanılışı :

Şeker, nescafe ve bir buçuk çay kaşığı suyu bir bir bardağın içinde bir tatlı kaşığının yardımıyla malzemeler beyaz bir hal alıncaya kadar karıştırın. Şekerlerin kaşığın tersiyle iyice ezilmesi gerekiyor. Bu arada malzemelerin daha koyu bir kıvama geldiğini göreceksiniz. Bu işlem karıştırmanıza göre bi beş - on dakikanızı alır.

Diğer taraftan süt ve suyu karıştırarak (ben öyle seviyorum :) ama isterseniz siz tamamen sütle de yapabilirsiniz ) pişirin. Sütten bardağa önce çok az dökün ve kaşığa yapışmış olan kahvenin iyice erimesini sağlayın. Son olarak da sütün tamamını bardağınıza dökün.

Eğer birkaç kişilik kahve hazırlayacaksanız malzeme miktarını arttırarak, aynı fincanda hazırlayıp sonradan fincanlara bölebilirsiniz.

Servis Önerisi :

Misafirlerinize sade nescafe sunmaktan bıkanlar için ideal bir çözüm yolu. Malzemeyi kişi sayısına göre arttırabilirsiniz. Benim her akşam yaptığım bir içecek. Severek içiyorum. Hele sınav zamanlarında sormayın :) ÇOOK işe yarıyor. Karıştırırken parmaklarınız ağrımasın istiyorsanız mikserle de yapabilirsiniz. Biraz zahmetli ama yaptığınıza değecek.

Şimdiden...

AFİYET OLSUN